Naše vize

Naší vizí jsou soběstačné, přizpůsobivé podniky v České republice, které dokáží nyní i v budoucnu lépe zvládat krizové situace. Rádi bychom se dostali do stavu, kdy se díky vlastní produkci nemusíme tolik spoléhat na dovoz z jiných států. Věříme ve stabilní ekonomické zázemí pro nás všechny. A to vše s co nejmenším dopadem na naši planetu Zemi, protože nesmíme zapomínat, že Česká republika je její součástí.

Také chceme ulehčit našim zákazníkům život a ušetřit čas, který mohou věnovat důležitějším věcem.

Naše cíle

Jednotlivé kroky k naplnění naší vize.

1

Oživit lokální ekonomiku a ochránit tisíce domácností před negativními dopady

Číst více
2

Nabídnout službu, která pomůže tísícům lidí nehledě na věk

Číst více
3

Vytvořit udržitelný systém práce s obaly tak, abychom dokázali minimalizovat dopad na životní prostředí

Číst více
4

Podpořit používání vozidel s menší uhlíkovou stopou

Číst více
5

Představit způsob pěstování plodin, který vyžaduje méně vody, zatímco zvyšuje množství živin

Číst více
6

Nabídnout službu, která umožňuje milionům lidí objednat si lokální produkty a nechat si je doručit až ke dveřím po celé České republice

Číst více

Zajímá nás, jak pomoci okamžitě

Prostřednictvím naší aplikace chceme přinést klid a prosperitu do životů lidí v těchto těžkých časech.

Proč

Abychom zpomalili šíření koronaviru, je potřeba praktikovat sociální distancování, jak jen to jde. Zastavení viru je totiž naším společným cílem. Avšak zapomínat by se nemělo ani na majitele menších podniků, kteří jsou vlivem těchto opatření vystaveni tomu nejhoršímu.

Co

Vyvinuli jsme appku, která funguje na mobilních telefonech i počítačích a umožňuje zákazníkům prozkoumat nabídku na místním trhu. Jídlo, pití, oblečení, léky, služby a mnohem víc. To vše jednoduše objednáte, zaplatíte kartou a pak už jen čekáte na zvonek.

Jak

Důležitým cílem je vytvořit či ochránit pracovní pozice v chudších koutech republiky, kde je často nouze o práci. Vzájemně pomůže lokálním podnikům znovu otevřít bez toho, aniž by museli investovat jedinou korunu. S pomocí místních ambasadorů máme v plánu rozběhnout Vzájemně v co nejvíce městech a na vesnicích po celé České republice.

Dostupné všem

Chceme, aby Vzájemně pomáhalo všem, ne jen milovníkům technologie.

Proč

Aby se Vzájemně uchytilo, musí být nejen přijato všemi členy komunity, ale musí také nabízet něco navíc. Ať už se tedy člověk nachází v jakékoliv životní situaci, trpí jakýmkoliv postižením či je jakkoliv technicky (ne)zdatný, Vzájemně by mělo být stále stejně jednoduché na používání.

Co

Krátce po spuštění první verze aplikace představíme úžasné funkce, které zpřístupní aplikaci opravdu všem. Lidé trpící na pohybové, sluchové, zrakové či sociální postižení, ti všichni by měli mít možnost používat naši aplikaci tak pohodlně, jak to jen půjde.

Jak

Chystané funkce umožní objednávat za pomoci hlasových příkazů namísto psaní. Fungovat bude také vyhledávací řádek, kam zadáte název produktu a aplikace poté najde nabídky na trhu. A ti, kterým se nebude chtít “proťukávat se” aplikací, si budou moct jednoduše napsat do mobilu nákupní seznam nebo si jej dokonce na papíře vyfotit a následně nám jej poslat.

Žádné zbytečné obaly

Podporování udržitelnosti díky rozumné a co nejekologičtější práci s obaly.

Proč

Doručování jde bohužel ruku v ruce s produkcí nadměrného množství odpadu. Tyto odpady tu s námi navíc budou do konce našeho života a pak i dlouho po něm, a to nechceme.

Co

Firmám a podnikům využívajících našich služeb zároveň představíme nejnovější technologické možnosti na poli udržitelných obalů. Později chceme také přijít s řešením znovupoužitelných obalů.

Jak

Ve Vzájemně chceme firmy a podniky pod našimi křídly podporovat v používání obalů šetrných k životnímu prostředí. Vymyslíme však způsob, aby toto ekologické řešení nezpůsobilo firmám a podnikům dodatečné výdaje.

Snížení emisí

Odměňování kurýrů za používání vozidel nabíjených elektrikou z obnovitelných zdrojů.

Proč

Málokdo si pro svou objednávku skočí pěšky nebo zajede hromadnou dopravou. To má za následek mnoho zbytečných cest, a tím pádem zbytečné emise i do našeho českého ovzduší.

Co

Naše kurýry budeme podporovat v používání jakýchkoliv bezemisních vozidel. Ať už půjde o kolo, elektrickou koloběžku nebo dodávku.

Jak

Skrz odměnový systém zavedeme bonusy, na které dosáhnou kurýři přepravující se jedním ze zmíněných prostředků nabitých elektřinou z obnovitelných zdrojů či jejich dodavatelů (jako např. elektrinanazeleno.cz).

Stabilizace zemědělství

Pomoc lokálním zemedělcům a podporování moderních technologických postupů zlepšujících výnos a myslících na přírodu.

Proč

Nechceme nabízet jídlo, které je pěstováno pomocí nešetrných postupů někde na druhé straně planety a poté převáženo k nám.

Co

Rádi bychom podpořili způsoby pěstování ovoce a zeleniny, které jsou jednodušší, levnější a produkují zdravější a chutnější plodiny. Takové, které zároveň berou v potaz globální oteplování a vzrůstající sucho v posledních letech.

Jak

Nejenom, že můžeme pomoci místním podnikům dostávat své produkty ke svým zákazníkům, můžeme jim také umožnit získat přístup k hydroponickým systémům a skleníkům.

Vraťme krev do žil lokálním podnikům

Pojďme společně oživit klasický dodavatelský model, který dává smysl.

Proč

Věříme, že lokální produkce nejen ochraňuje životní prostředí od emisí za dopravu plodin, které lze vypěstovat i u nás, ale také pomáhá lokální ekonomice získat pevnou půdu pod nohama.

Co

Supermarkety nemohou svými rozvozy pokrýt celou Českou republiku. Proto podporujeme lokální podniky v tom dostat své produkty či služby mezi klientelu přímo ve svém okolí. Vše díky Vzájemně.

Jak

Umožníme fungování supermarketů a lokálních subjektů bok po boku. Zajištěním produkce kvalitního, čerstvého a lokálního jídla a propojením byznysů dojde ke vzniku více pracovních míst, které však nebudou vznikat na úkor řetězců supermarketů hrajících důležitou roli při importu a distribuci surovin.

Sdílíte naši vizi?

Vzájemně vrátit vítr do plachet malým podnikům.

Je to trochu ironie, ale náš technologický přístup a důraz na moderní řešení se opírá o vizi, která je postavená na byznysových hodnotách staré školy. Na tu éru podnikání, kdy trhu nedominovaly obří korporace a lidé neměli možnost jednoduššího přístupu na trh díky technologickým řešením. Avšak tato zmíněná řešení v dnešní době stále nedosáhnou zcela všude. Proto jsme tu my.