O nás

Jsme virtuálním tržištěm pro restaurace, obchody a podniky, které chtějí nabízet své zboží a služby v rámci vlastní komunity

Problém

Ty nejzaběhlejší aplikace na rozvoz jídel se v České republice zaměřují hlavně na velká města. V souvislosti s dopady COVID-19 se však zcela mění způsoby, jakými lze efektivně podnikat. Podniky, které chtějí zůstat naživu, musí do budoucna počítat s přechodem na fungování online.

Řešení

Vzájemně jsme vybudovali jako škálovatelnou platformu pro kohokoliv, kdo má zájem poskytovat své služby či zboží ve své vlastní komunitě, a to v menších městech a na vesnicích na území České republiky. Snažíme se nabídnout řešení, které by pomohlo zachovat mikroekonomiku, na kterou spoléhá většina obyvatel Česka.

Aktuální cíle

1

Pomoci podnikům a firmám přežít díky možnosti převést své objednávky do online podoby bez nutnosti investovat do vývoje vlastního webu.

2

Snížit míru nadbytečnosti a vytvořit nová pracovní místa či možnosti výdělku.

3

Pomoci všem věkovým skupinám od mileniálů až po důchodce. Nabídnout jim možnost zakoupení klíčových produktů a služeb pohodlně z bezpečí vlastního domova.

4

Nabídnout naše řešení v menších městech a na vesnicích, tedy tam, kam nejpoužívanější rozvozci jídel ani nepáchnou.

5

Podpořit podniky tvrdě zasažené aktuální situací vzdáním se jakýchkoliv poplatků za užívání služby (kromě karetních poplatků třetím stranám).

Naše Vize

Naše Vize

Děláme to pro zachování udržitelné budoucnosti

Původně jsme chtěli snížit dopad vládních opatření na ekonomiku v souvislosti s šířením pandemie COVID-19, ale naše vize stále roste. Během několika dalších let bychom rádi přišli s dalšími řešeními, jejichž cílem bude vylepšit kvalitu života v České republice.

Následujte naši vizi

Víte, že pouze 25 % populace České republiky žije v 10 největších městech? My ano!

Kde

Kde

Kde můžete používat Vzájemně?

Rozjeli jsme Vzájemně ve Frýdlantu nad Ostravicí a zatím pracujeme v testovacím provozu. Postupně přidáváme obchodníky a v dalších týdnech budeme expandovat do dalších měst a vesnic. Již brzy bude možné hlasovat pro lokalitu, kde bychom podle vás neměli chybět.

Seznamte se s Purple Teamem

Jsme tým nadšenců, kteří budují
inovativní platební metody
Purple Team

Kdo jsme?

Za normálních okolností vyvíjíme softwarová řešení pro investiční společnosti a brokery v podobě různých online rozhraní a systémů na provádění digitálních plateb s možností napojení platebních bran na různé aplikace. Současné okolnosti však normální nejsou, a tak jsme se zaměřili na něco, co je nám všem aktuálně nejbližší.

Proč to děláme?

Velká část z nás bydlí v České republice, podnikáme však na mezinárodní úrovni. I když máme obrovské štěstí v tom, že COVID-19 na náš byznys neměl žádný dopad, je nám jasné, že ne všichni jsou na tom stejně. Proto chceme pomoci tam, kde je to potřeba. Dopustíme-li totiž, aby se zhroutilo fungování lokálních komunit, nemá náš mezinárodní úspěch žádný smysl.

purple-next
Investuje do projektu
V normálním případě Purple Ventures investují do platebních technologií a byznysů ve finančně-technologickém odvětví. Teď, když se naskytla příležitost investovat do komunitního projektu, rozhodlo se ji Purple Ventures využít. Díky tomu bylo vybudováno Vzájemně, které si může dovolit na počátku projektu neúčtovat podnikům žádné poplatky.
purple-next
Spravuje projekt
Peníze a myšlenka jsou důležité, avšak potřeba jsou také svaly, které dají celý projekt do pohybu. Právě tady přichází na scénu Purple Next, které zaštítilo výzkum a vývoj Vzájemně a během několika málo týdnů vybudovali celou platformu i branding. Pomoc lidem by na sebe totiž neměla nechat dlouho čekat.
purple-next
Konzultuje projekt
Purple Technology je tou firmou z naší skupiny, která má nejrozsáhlejší zkušenosti, co se budování bezpečných a spolehlivých technologií týče. Vyjmenovávat tu všechny způsoby, jakými nám Purple Technology pomohla, by bylo na dlouhé čtení. Proto jenom dodáme, že Vzájemně by nemohlo vzniknout bez toho, aniž by se nám sem tam nemrkli přes rameno.

Management

David Kašper
Purple Holding a.s.
Člen představenstva a spoluzakladatel
Purple Next s.r.o.
CEO

David rozjel několik úspěšných projektů. Nedávno nastartoval Vzájemně a zároveň inspiroval i své kolegy v Purple Next, kteří se nabídli s pomocí. David je nadšenec a aktivátor, který vstává v 5 ráno a běžná pracovní doba mu nic neříká. Poslední týdny jej navíc pohání snaha pomoci českým komunitám na jejich cestě za překonáním ekonomických dopadů koronaviru.

Lumír Kunz
Aukro Bývalý CEO & majitel
Leverage Technology a.s. Spoluzakladatel

Lumír zná internetové tržiště jako své boty. Nejenže je dobrým kamarádem Davida a lidí v Purple Teamu, ale má také bohaté zkušenosti a kontakty, které pomohou tomu, že Vzájemně bude používáno přesně těmi lidmi, kteří z něj budou těžit nejvíc. Lumír řídil největší internetové tržiště na českém trhu - Aukro. To za rok 2019 zprocesovalo platby v hodnotě téměř dvou miliard korun. Kromě toho Lumír se svými dlouholetými kamarády Matějem a Honzou Borutovými investovali například do taxi aplikace Liftago a dalších technologických projektů.

David a Lumír nejsou jediní členové našeho týmu.

Pokud chcete být součástí našeho božího týmu, podívejte se na
aktuální nabídky práce.