Blog

Co nás vedlo k tomu vytvořit projekt Vzájemně?

04. 05. 2020David Kasper O nás
Co nás vedlo k tomu vytvořit projekt Vzájemně?

Mnoho podnikatelských počinů začíná jasným důvodem – pojďme vydělat peníze. Ty osvícenější začínají, pojďme lidem vyřešit problém a tím vyděláme peníze. Náš projekt jde o trošku dále, my říkáme: „pojďme lidem v aktuální situaci pomoci najít práci a vykonat dobro pro českou společnost. A nad výdělkem nepřemýšlejme“. Přijde vám to jako bláznovství? Tak čtěte dále

Neděláme to pro peníze, hlavní podnikání máme jinde 

„Zoufalá situace si žádá zoufalé činy“, říká se. My jsme však chtěli v zoufalé situaci udělat hrdinský čin, a proto vznikl náš projekt Vzájemně. První měsíc během vypuknutí pandemie a vyhlašování různých vládních omezení jsme se věnovali našemu podnikání a starali jsme o to, aby dopady aktuální situace na náš business byly co nejmenší. Díky tomu, že podnikáme v online světě a jsme zvyklí pracovat vzdáleně, jsme velmi brzy zjistili, že vše funguje tak, jak má. Naštěstí jsme jedni z mála, kteří mají tu kliku, že naše podnikání roste nehledě na právě probíhající krizi.

Avšak byl to poměrně zvláštní pocit, protože i když se mě někdo zeptal: „Jak se daří?“ a místo negativní odpovědi se mu dostala odpověď ve stylu: „Skvěle, nemohlo by být lépe.“, stále jsem musel myslet na mnoho osudů, které to štěstí nepotkalo. S tím, jak rostla kyselost mého úsměvu doprovázejícího tyto mé zdánlivě pozitivní odpovědi, začala se mi v hlavě rodit myšlenka na to, jak lidem s těmito osudy pomoci. 

Zamýšleli jsme se s ostatními, co umíme a co máme, a vypadl nám z toho tento seznam:

  • máme schopné lidi, kteří umí vzít za věc i v době krize
  • umíme pracovat s webovými technologiemi
  • máme chuť pomáhat

Z těchto myšlenek vznikl projekt Vzájemně, který může všechny tyto body využít na maximum. Od 1. 4. 2020 jsme tak začali makat na něčem, co je na hony vzdálené našemu podnikání a co zkusíme rozběhnout v šibeničním termínu.

A tak se i my, “lidé z onlinu“, které situace zasáhla nejméně, můžeme přičinit a nabídnout pomocnou ruku lidem, kteří to v aktuální situaci potřebují nejvíce.

Sami to nezvládneme

To, že jsme si něco vymysleli a nachystali, ale nebude stačit na to, abychom opravdu pomohli. Nepomůžeme, pokud nás nepodpoří lokální komunita a lidé ve městech a na vesnicích, kde plánujeme začít. Projekt Vzájemně bez vzájemné podpory všech zkrátka neuspěje. My už do tohoto projektu dali stovky hodin práce a ještě další přidáme. Ale ani investovaný kapitál, ani naše nadšení či dokonalé řízení nebude stačit, pokud nás komunita nepřijme a nebudeme moci ruku v ruce s ní spolupracovat.

Podpořte nás a vzájemně se pokusíme zlepšit životy těm, kteří nemohou či nechtějí riskovat nákazu při nakupování, i těm, jejichž podnikání díky koronaviru prochází velkou zkouškou.

Jak na to?

  • Sdílejte nás na facebooku a instagramu
  • Staňte se hrdinou a intenzivně nás propagujte ve vaší komunitě
  • Objednávejte si přes nás
  • Přihlaste se jako kurýři

Pojďme tu změnu sami udělat, nečekejme na ni.

 

Kategorie

Sdílejte naši vizi

Pomožte nám rozšířit naši myšlenku do povědomí lidí ve tvém okolí. Bez těch to ve Vzájemně totiž nejde.